Covid-19 Pandemi Desteği Başvuruları

Covid-19 kaynaklı ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik Gelir kaybı Desteği ve Kira Desteği hakkında Ticaret İl Müdürlüğümüzün basın duyurusu.

TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ BASIN DUYURUSU

 Ticaret Bakanlığınca Kovid-19 pandemisi nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik Gelir Kaybı Desteği ve Kira Desteği verileceği ilan edilmişti.

         Desteklerden 22/12/2020 tarihli ve 3323 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği yürürlüğe konulan, 24/12/2020 tarihli ve 31344 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Programı ve Uygulama Esasları Hakkında Tebliğ” kapsamında belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen başvuru sahipleri faydalanacak olup başvurular yalnızca e-Devlet (turkiye.gov.tr) üzerinden alınmaktadır.

        30 Aralık 2020 günü başlayan destek başvurularının süresi 31 Mart 2021 Çarşamba günü saat 23:59’a kadar devam edecektir. Başvuru sonuçları destek başvuruları tamamlandıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden açıklanacaktır. Hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak tarihte, başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik olarak aktarılacaktır. Başvuruya ilişkin tüm süreçler turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığı ile yürütülecektir.

          Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KAYNAK: http://www.cankiri.gov.tr/ticaret-il-mudurlugu-basin-duyurusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir